oświetlenie blatu roboczego

mar11
blat roboczy

Blat roboczy to jedna z najważniejszych stref użytkowania kuchni. Większość czynności związanych z przygotowywaniem posiłków wykonujemy właśnie przy nim, dlatego warto zadbać o jego należyte oświetlenie – takie, które ułatwi nam pracę i zapobiegnie męczeniu się wzorku. Przyjrzyjmy się zatem kilku najlepszym pomysłom na aranżację świetlną blatu kuchennego.

Zanim zaczniemy rozważać kupno konkretnego oświetlenia, koniecznie upewnijmy się, że będzie ono odpowiednie dla naszego blatu. W przypadku blatów jasnych znaczna część światła zostaje odbita, co powinno skłonić nas do wybrania światła o mniejszym natężeniu. Jeśli natomiast posiadamy ciemny blat, niewątpliwie sprawdzi się mocne oświetlenie. Istotny jest również materiał, z którego go wykonano – jeżeli jest to kamień lub szkło, powinniśmy zdecydować się na oprawy mleczne, dzięki czemu nie uświadczymy odbijających się punktów.

oświetlenie blatu roboczego w kuchni Designlight

Sufit czy zabudowa?
Jeśli nie posiadamy zwartej zabudowy nad blatem kuchennym, bez problemu możemy wykorzystać oświetlenie sufitowe. Doskonałym wyborem okażą się tutaj oprawy wpuszczane, takie jak BRAVARINGO czy APOLLO, lub oprawa nawierzchniowa EXD-1. Mając większą kuchnię, możemy równie dobrze pokusić się o lampy wiszące, które nie tylko spełnią swoje zadanie pod względem funkcjonalności, lecz także będą znakomitym walorem estetycznym dla naszego wnętrza. 

oświetlenie kuchni designlight.pl

Oświetlenie sufitowe nie zda natomiast egzaminu wówczas, gdy ponad blatem znajduje się zabudowa, ograniczająca dostępność światła. To jednak nie problem! W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będą tzw. oprawy podszafkowe. Cechują się one prostym montażem i zgrabnym wyglądem. Również w obrębie akcesoriów przeznaczonych do zamontowania pod szafkami mamy alternatywę: możemy zdecydować się na oświetlenie punktowe (np. oprawę SQUAREORBIT lub TETRA) bądź liniowe (czyli profile do taśm LED, np. LINE MINITRI-LINE czy INLINE).

To tylko niektóre z możliwości! Rozwiązań aranżacyjnych jest wiele, a często ogranicza nas jedynie pomysłowość. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu i sięgnięcia po więcej oświetleniowych inspiracji do kuchni i nie tylko.

mar  11